Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
!! 17.06.2018 (Jel.) Khanova škola zve nadšence ke spolupráci na překladech návodů pro učitele a rodiče.
! 04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
17.01.2016 (Jel.) Rok 2016 s novými a novějšími krystaly od kolegy Pavla!
17.01.2016 (Jel.) Nabídka knih z oborů matematiky, fyziky, chemie
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 13. 03. 2007 11:29

Ragnarok
Zelenáč
Reputace:   

MATURITA Z MATIKY

Ahoj,
Chtěl bych dělat maturitu za Matematiky, ale Matika, no spíš celé moje učivo, mi moc nejde, jelikož na to prdím:)... Ale o to nejde, chtěl bych se spíše zeptat někoho kdo stím má zkušenosti a mohl mi poradit s nějakým učebním plánem...

#2 27. 05. 2007 10:49

hellenka
Zelenáč
Reputace:   

Re: MATURITA Z MATIKY

ahoj,ještě je to aktuální?už asi moc ne,ale kdyby jo,ozvi se, můžu ti dát pár tipů.

#3 27. 05. 2007 17:34

Ragnarok
Zelenáč
Reputace:   

hellenka napsal(a):

ahoj,ještě je to aktuální?už asi moc ne,ale kdyby jo,ozvi se, můžu ti dát pár tipů.

Mno ahoj,
jsem rád, že se mi někdo ozval... To si piš, že je to aktuální a budu velice rád, když mi poradíš;-)

#4 27. 05. 2007 23:31

Lishaak
Moderátor
Místo: Praha
Reputace:   
Web

Sice uz je to dva roky co jsem maturoval z matematiky ale par postrehu bych snad mnel. Naporadim ti nejaky studijni plan, protoze nevim, co tim mas presne na mysli, ale reknu ti, co pokladam za dulezite ja.
Kdyz chces z matiky maturovat asi te matika bavi, v tom pripade doporucuju se co nejmin veci ucit zpameti ale snazit se je predevsim skutecne pochopit. Nejhorsi pristup reseni prikladu je: sesypu vzorecky co se toho tykaji do jednoho pytle, zatresu a ono z toho neco vypadne. Cim min se budes ucit postupy reseni a misto toho se budes snazit ten postup pochopit, tim vic ti to da. A taky doporucuju pocitat co nejvic prikladu co nejtzssi dokazes. Protoze tim ziskas zkusenosti a obrovskou jistotu a sebeduveru. Neni nic horsiho nez se podivat na priklad a rict si proboha, tohle nikdy nevypocitam. Kdyz vidim priklad u ktereho mne hned nenapadne reseni, tak to beru jako vyzvu, jako nepritele o kterem vim, ze ho dokazu porazit, jenom to chce trochu duvtipu.
Dobry postup uceni je taky nejdriv pocitat priklady a potom se az zabyvat tou teorii kolem toho, protoze tim pocitam clovek ziska urcity vhled a pak jde tu teorii snadnej pochopit. Sice clovek ze zacatku uplne nerozumi tomu co vlastne pocita, ale tema prikladama aspon pochopi, k cemu je ta teorie dobra a proc ji vlastne nekdo vubec vymyslel.
Tak to bylo takove filozoficke povidanicko, hellenka, ktera cersve odmaturovala urcite poradi neco vic praktickeho, ruzne dabelske triky a vychytavky...

Nothing in the world that's worth having comes easy.
Always do what you are most afraid of.

#5 28. 05. 2007 12:00

Ragnarok
Zelenáč
Reputace:   

Děkuji ti za tvou radu:)...

#6 28. 05. 2007 22:18

engi222
Zelenáč
Reputace:   

klidně se ptej co konkrétně potřebuješ :)
je docela fajn to mít za sebou

#7 29. 05. 2007 12:20

hellenka
Zelenáč
Reputace:   

ahojky,můžu se zeptat,ještě na jaký škole tu maturitu děláš? my sme dostali od učitelky 65 okruhů,co bysme měli zvládnout.Mam tady v počítači ke každýmu asi 10 příkladů.ona řikala,že to sou docela těžký příklady,ale spočítat se dají. a pak u maturity tam už je ta obtížznost minimální, jen abys ukázal že víš o co de.tam nám nedávají žádný chytáky.kdybys chtěl,můžu ti ty přiklady poslat a kdyby sis s něčim nevěděl rady,tak se stačí ozvat,co?:)

#8 30. 05. 2007 13:47

Leiko
Zelenáč
Reputace:   

Ja sem taky pred tydnem odmaturoval z matiky - za 1, pac se pripravuju na prijimacky. Byl sem na tom uplne stejne, neumel sem skoro nic, ne snad proto, ze bych nechtel ale proto, ze nas nase skola nedokazala vubec pripravit. Bylo tezky nejak zacit. Me pohnalo treba dopredu to, ze sem si zajistil doucovani.. a tam sem prekvapive zjistil, ze nic neumim.. ucitelka zkousela moje dovednosti na uplne obycejny rovnici s absolutni hodnotou. Nic.. celou dobu me to hnalo dopredu, protoze sem se zlepsit chtel. Ucebni plan sem si skutecne udelal a celou dobu az do ted se podle nej poctive ucim. MUSIS se k tomu dokopat.. zadny udelam to zitra a skutecne se tomu venovat. Za rok sem se naucil resit hodne prikladu. Jasne nevypocitam vsechno, obcas me zaskoci nejaka zaludnoust. Nicmene u matury sem skutecne 15 minut pocital, mluvil a vysvetloval. Doporucim ti poridit si nejakou sbirku prikladu, ze ktery si budes pocitat a najdi si nekoho, s kym by si mohl konzultovat pripadnou nesrozumitelnou latku ucitelka ti urcite poradi, kdyz uvidi ze mas snahu. Hlavne nepreskakuj zacni opravdu od zacatku. Na netu si najdi nejaky okruhy a jed podle toho. Ja si treba od kamosky zkopiroval priklady k maturite z jednoho sikovnyho cdcka.. kdyz bude zajem mohl bych to poslat. Je k tomu i vysvetleni a priklady na procviceni.. a co vic, neni to uplne jednoduchy, urcite ti to neco da. Kazdej den sem si delal 1 okruh a to sem mel do toho kurzy anglictiny, autoskolu, 2 doucovani z matiky a 1 z fyziky. Da se to zvladnout. Jestli si na matiku do ted kaslal, tak pro tebe bude nejdulezitejsi naucit se ucit. Tak ti preju hodne stesti, at ti to vyjde v pripade toho zajmu poslu ty okruhy je to v pdfkach.

#9 30. 05. 2007 14:31

Ragnarok
Zelenáč
Reputace:   

hellenka napsal(a):

ahojky,můžu se zeptat,ještě na jaký škole tu maturitu děláš? my sme dostali od učitelky 65 okruhů,co bysme měli zvládnout.Mam tady v počítači ke každýmu asi 10 příkladů.ona řikala,že to sou docela těžký příklady,ale spočítat se dají. a pak u maturity tam už je ta obtížznost minimální, jen abys ukázal že víš o co de.tam nám nedávají žádný chytáky.kdybys chtěl,můžu ti ty přiklady poslat a kdyby sis s něčim nevěděl rady,tak se stačí ozvat,co?:)

SŠT-COP Velebudice u Mostu:).... Mno mohla by jsi mi to poslat:)

#10 30. 05. 2007 14:40

Ragnarok
Zelenáč
Reputace:   

Leiko napsal(a):

Ja sem taky pred tydnem odmaturoval z matiky - za 1, pac se pripravuju na prijimacky. Byl sem na tom uplne stejne, neumel sem skoro nic, ne snad proto, ze bych nechtel ale proto, ze nas nase skola nedokazala vubec pripravit. Bylo tezky nejak zacit. Me pohnalo treba dopredu to, ze sem si zajistil doucovani.. a tam sem prekvapive zjistil, ze nic neumim.. ucitelka zkousela moje dovednosti na uplne obycejny rovnici s absolutni hodnotou. Nic.. celou dobu me to hnalo dopredu, protoze sem se zlepsit chtel. Ucebni plan sem si skutecne udelal a celou dobu az do ted se podle nej poctive ucim. MUSIS se k tomu dokopat.. zadny udelam to zitra a skutecne se tomu venovat. Za rok sem se naucil resit hodne prikladu. Jasne nevypocitam vsechno, obcas me zaskoci nejaka zaludnoust. Nicmene u matury sem skutecne 15 minut pocital, mluvil a vysvetloval. Doporucim ti poridit si nejakou sbirku prikladu, ze ktery si budes pocitat a najdi si nekoho, s kym by si mohl konzultovat pripadnou nesrozumitelnou latku ucitelka ti urcite poradi, kdyz uvidi ze mas snahu. Hlavne nepreskakuj zacni opravdu od zacatku. Na netu si najdi nejaky okruhy a jed podle toho. Ja si treba od kamosky zkopiroval priklady k maturite z jednoho sikovnyho cdcka.. kdyz bude zajem mohl bych to poslat. Je k tomu i vysvetleni a priklady na procviceni.. a co vic, neni to uplne jednoduchy, urcite ti to neco da. Kazdej den sem si delal 1 okruh a to sem mel do toho kurzy anglictiny, autoskolu, 2 doucovani z matiky a 1 z fyziky. Da se to zvladnout. Jestli si na matiku do ted kaslal, tak pro tebe bude nejdulezitejsi naucit se ucit. Tak ti preju hodne stesti, at ti to vyjde v pripade toho zajmu poslu ty okruhy je to v pdfkach.

Mno, já jsem si vzal maturitní otázky z Matiky, je jich tam 25... Vzal jsem všechny knížky co doma mám o Matice, připravil si to že stím začnu už v únoru, kdy mi bylo 18 let... Sem si řek, tak teď jsem dospělý a nejprve práce a potom sranda... Jenomže je skoro červen, za 2 dny, a moje připravené materiály atd. jsou akorát celé od prachu:D.... Ani jednou jsem se k tomu nedokopal, jelikož jsem pořád pokračoval ve srandě + to že dělám fullkontaktní sporty a tomu se hoooodně věnuji, sem tam sednu k PC a najednou zjistím, že neumím vůůůbec nic:(... ale ty tvoje PDFka by se hodily... Ale teď se tomu věnovat doopravdy nemohu jelikož se musím naučit 6 předmětů, protože mám poslední šanci s zlepšit známky... U toho jsem si taky říkal že začnu před týdnem, je týden utek, teď utíká další a neumím nic:(...:D... Plus to, Matiku potřebuji jelikož chci zkusit voj. VŠ ve Výškově.... Kvůli tomu jedu do Anglie na 2 měsíce dělat ópera abych se trošku  zdokonalil v Ang. jelikož tu budu potřebovat taky:)....

#11 30. 05. 2007 14:42

Ragnarok
Zelenáč
Reputace:   

engi222 napsal(a):

klidně se ptej co konkrétně potřebuješ :)
je docela fajn to mít za sebou

Ahoj, no jak si to něják rozvrhnout, nějaký řád, protože když mám v něčem chaos tak výsledek je nulový:)... Něják abych si od tě matiky odpočinul a měl čas o tom si v mozku zapolemizovat:)....

#12 01. 06. 2007 21:06

jiri.otevrel
Místo: Vyškov
Reputace:   
Web

tak ti preju at se k nam do Vyskova dostanes ... a nepij nase pivo :)

#13 02. 06. 2007 00:49

Ragnarok
Zelenáč
Reputace:   

Zdravím,
děkuji... doufám že mi to vyjde.. NE! ONO TO VYJDE:D... No pivo nepiji už nějakou tu dobu:D

#14 02. 06. 2007 14:24

jiri.otevrel
Reputace:   
Web

tak to jsme dva. ja to nemuzu ani citit... kafe je best.

#15 03. 06. 2007 04:11

Ragnarok
Zelenáč
Reputace:   

Já ho nepiji, protože chlast ničí tělo a žere prachy...

#16 03. 06. 2007 18:39

jiri.otevrel
Reputace:   
Web

presne tak... muj otec (nevlastni) byl alkoholik, jeho otec byl alkoholik... a tak vim o cem to je. dekuji, nechci.

#17 03. 06. 2007 19:45

Lukáš Havrlant
Místo: Opava
Reputace:   
Web

Vím, že pravidla zde nejsou dlouho, ale zkuste si je prosím přečíst, momentálně mám na mysli především bod sedmý.

Jinak se prosím vraťte k původnímu tématu a pivo nechte pivem ;-).

Lidé se dělí do 10 skupin. Na ty, kteří dvojkovou soustavu znají a na ty, kteří ji neznají.

#18 03. 06. 2007 22:52

jiri.otevrel
Reputace:   
Web

dobre :)

#19 13. 06. 2007 21:22

hasicka88
Zelenáč
Místo: Bolatice-Borová
Reputace:   

Víte lidičky ja bych chtěla taky maturovat u Matematiky ale taky sem na tom nějak podobně jako tade tenhle klučina nemohly by jste mi taky něco poslat.....děkuji:)......

#20 27. 07. 2007 15:08

chitkitka
Zelenáč
Reputace:   

Ahoj Hellenko, potřebovala bych pomoct. Dočetla jsem se tu, že máš v počítači nějaké maturitní okruhy z matiky...Bohužel jsem neudělala maturitu, tak shánim všelijaké přiklady kde se dá. Myslím, že tohle by mi ale fakt pomohlo. Myslíš, že bys byla tak hodná a mohla mi je poslat? Za odpověď moc moc děkuju.

#21 30. 11. 2009 14:55

marsha
Reputace:   

Tak jsem si pročítala různé příklady až jsem se dostala k datu 27. 5. 2007 k tématu Maturita z matiky. Mám příští rok maturovat a strašně moc bych byla vděčná, kdyby mně "hellenka" mohla poslat nabízené maturitní okruhy. Asi budu mít smůlu, protože už je to moc dlouho. Předem moc děkuji.

#22 30. 11. 2009 15:10

halogan
Ondřej
Místo: UK
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 

Jí pošli e-mail.

#23 01. 12. 2009 09:24

marsha
Reputace: