Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
!! 17.06.2018 (Jel.) Khanova škola zve nadšence ke spolupráci na překladech návodů pro učitele a rodiče.
! 04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
17.01.2016 (Jel.) Rok 2016 s novými a novějšími krystaly od kolegy Pavla!
17.01.2016 (Jel.) Nabídka knih z oborů matematiky, fyziky, chemie
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 02. 07. 2018 13:45 — Editoval MámCoDohánět (02. 07. 2018 13:47)

MámCoDohánět
Zelenáč
Reputace:   

Studijní Obory 2019/20

Dobrý den, nevím jestli se to sem hodí psát, ale nevěděl jsem kam jinam s tím tak to píšu sem.
Měl bych takovou otázku zejména k lidem, kteří už dostudovali, či studují VŠ..
Nevím jak bych to více specifikoval, tak se obecně ptám - Jaké obory v oblasti Matematika, Fyzika, Chemie si myslíte že mají perspektivu?
Můj rozhled na uplatnění na trhu je asi takový, jako když se díváte do dalekohledu obráceně.
Byl bych vděčný za JAKÉKOLI informace co mi kdo napíše...
Zajímalo by mě třeba, kde použije v praxi svoje znalosti člověk z nanotechnologie.

#2 02. 07. 2018 22:55

MichalAld
Reputace:   23 

Re: Studijní Obory 2019/20

No, říkám to každému, tak to povím i tobě - na univerzitu by podle měl jít člověk proto, že ho ta daná věc zajímá a baví, a chce se tím zabývat i v budoucnu.

Vybírat si univerzitu podle toho, kolik mi to má přinést peněz ... myslím, že existují mnohem jednodušší způsoby, jak vydělat nějakou tu kačku, než studovat na univerzitě.

Pokud chceš nějaké "bezprostřední uplatnění na trhu" tak bych si zvolil spíše technikcou školu než základní vědu.

Ale já na tohle prostě nevěřím .... nevěřím, že se člověk stane odborníkem na nějakou takovouto věc jen proto, aby se měl dobře. Navíc jaksi - škola z tebe žádného odborníka neudělá, jen ti ukáže cestu. Boj si musíš vybojovat sám...

Zápatí