Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
!! 17.06.2018 (Jel.) Khanova škola zve nadšence ke spolupráci na překladech návodů pro učitele a rodiče.
! 04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
17.01.2016 (Jel.) Rok 2016 s novými a novějšími krystaly od kolegy Pavla!
17.01.2016 (Jel.) Nabídka knih z oborů matematiky, fyziky, chemie
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 18. 03. 2019 18:00

mukel
Reputace:   

Veda alebo učiteľstvo?

Ahojte.

Uvažujem nad školou, so zameraním na Biológiu, prípadne učiteľstvo všeobecnovzdelávacích predmetov Biológia-Chémia. Problém je ale v tom, že som z Biológie ani Chémie nematuroval, takže nemám skúsenosti práce s mikroskopom, ani prax v laboratóriu.
Takisto z Biológie ma baví iba genetika a rastlinky a živočíchy ani veľmi nie. Bojím sa, že ma vyhodia práve z toho dôvodu, že nemám vzťah k bitanike ani zoologii.

Po ďalšie... zo školy som už dlho preč a tak si veľa už s tej chémie ani biologie nepamätám. Musel by som sa všetko učiť nanovo, ale to mi nevadí.

Čo vy na to? Mám podať prihlášku, alebo radšej uvažovať o inom zameraní? Prihlášku by som podal až budúci školský rok, medzitým by som niečo skúsil doštudovať, no prax v labáku ani prácu s mikroskopom nenašprtám...

Skúste mi odporučiť nejaké knihy z Biológie a Chémie, aby som to mohol dobehnúť. V škole som mal z Chémie a Biológie jednotky, dvojky, tak s pochopením nebude asi problém.

Čo radíte? Dať sa na jednoobor Biológia, alebo na učiteľstvo Biológia- Chémia?

Pomohol som? Nemusíte ďakovať.
Zvyšenie reputácie postačí. ;-)

Zápatí