Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
!! 17.06.2018 (Jel.) Khanova škola zve nadšence ke spolupráci na překladech návodů pro učitele a rodiče.
! 04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
17.01.2016 (Jel.) Rok 2016 s novými a novějšími krystaly od kolegy Pavla!
17.01.2016 (Jel.) Nabídka knih z oborů matematiky, fyziky, chemie
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 09. 06. 2019 14:08

pseudonym00
Zelenáč
Pozice: Student
Reputace:   

Matematika na FIT ČVUT - náročnost, doučování

Ahoj,

hledám někoho, kdo mi sem napsal, jak moc náročná je matematika na FIT ČVUT. Zatím jsem s matematikou neměl žádný problém, ale nemyslím si, že to bude stejné na VŠ.

Druhá věc je, že mi je skoro třicet a nastupuju na FIT na kombinované studium a budu u toho pracovat. V souvislosti s tím budu hledat doučování matematiky, protože nevěřím, že to sám v tom tempu zvládnu. Finance u mě hrajou roli a tak mě zajímá, jestli si myslíte, že 200/hodina je ok? Nerad bych někoho "stahoval z kůže," ale mám omezené možnosti a 200/hodina platím i za AJ konverzace.

Ještě dodávám, že mě matematika baví a rád bych jí hlouběji porozuměl.

Byl bych moc vděčný za jakékoliv informace...

#2 09. 06. 2019 14:29

vlado_bb
Moderátor
Škola:
Reputace:   102 

Re: Matematika na FIT ČVUT - náročnost, doučování

↑ pseudonym00: Som presvedceny, ze vysokoskolska matematika nemoze pre cloveka, ktory dokaze otvorene a flexibilne uvazovat, predstavovat problem. Pokial ide o ceny doucovania, nemam prehlad, ale ak pises, ze ta matematika bavi, je velmi pravdepodobne, ze ziadne doucovanie nebudes potrebovat. Ako povedal moj kolega - matematiku nie je mozne niekoho naucit, matematiku sa clovek uci sam. Neexistuje nic take ako matematicke myslenie, je iba myslenie (alebo nie je :) ).

#3 09. 06. 2019 15:49

Stýv
Vrchní cenzor
Reputace:   198 
Web

pseudonym00 napsal(a):

Finance u mě hrajou roli a tak mě zajímá, jestli si myslíte, že 200/hodina je ok? Nerad bych někoho "stahoval z kůže," ale mám omezené možnosti a 200/hodina platím i za AJ konverzace.

Tohle morální dilema za tebe vyřeší trh - pokud seženeš doučování za 200 Kč, tak je to zřejmě dost. Pokud neseženeš, tak je to zřejmě málo. :-)
Podle mě je to tak dolní hranice, takže seženeš, ale asi to nebude kdovíjak skvělej doučovatel.

#4 10. 06. 2019 15:54

pseudonym00
Zelenáč
Reputace:   

vlado_bb - Díky za názor. Asi jsem něco takovýho potřeboval slyšet. Samozřejmě je teď zásadní pohled z pozice strachu, co se tam bude dít a jak se tomu zvládnu přizpůsobit. Každopádně díky za podporu.

Stýv - Díky za koment. Říkal jsem si, že tam zmíním, že ignoruju tržní princip. :) Trochu doufám, že tam najdu subtrh, kterej ovlivňuje názor na cenu času třeba ze strany profesorů, takže vlastně trochu řízené hospodářství. :)

#5 11. 06. 2019 09:04

LukasM
Reputace:   187 

pseudonym00 napsal(a):

...  ignoruju tržní princip. :) Trochu doufám, že tam najdu subtrh, kterej ovlivňuje názor na cenu času třeba ze strany profesorů, takže vlastně trochu řízené hospodářství. :)

To zní hustě. Sice netuším, co to znamená, ale zní to hustě:-) Každopádně nechápu smysl dotazu na přiměřenou cenu od někoho, kdo ignoruje tržní princip. Ale nemusím rozumět všemu.

#6 11. 06. 2019 12:33

pseudonym00
Zelenáč
Reputace:   

↑ LukasM: Jinak. Hledám cenu, která je běžná na konkrétním subtrhu. Tím myslím pouze vyučující  a studenty, kteří si přivydělávají doučováním matematiky. Trhem myslím každého, kdo nabízí nebo poptává doučování matematiky. Tím, že ignoruju tržní princip, jsem měl vlastně na mysli, že nechci někoho, kdo pumpuje cenu do maxima, které mu ještě přinese dostatek klientů, aby využil všechny svoje časové možnosti. A u subtrhu studentů a vyučujících jsem tohle neočekával. Spíš bych čekal, že tam je určitá částka obvyklá a tím je vlastně trochu "vnucená," a pak vlastně ignoruješ, jestli nabídka stoupá, nebo klesá.

#7 11. 06. 2019 12:57

vlado_bb
Moderátor
Škola:
Reputace:   102 

↑ pseudonym00: Na serioznej institucii vyucujuci studentov za financnu odmenu nedoucuju.

#8 11. 06. 2019 13:09

pseudonym00
Zelenáč
Reputace:   

↑ vlado_bb: Tak třeba z jiné školy...

Zápatí