Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
!! 17.06.2018 (Jel.) Khanova škola zve nadšence ke spolupráci na překladech návodů pro učitele a rodiče.
! 04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
17.01.2016 (Jel.) Rok 2016 s novými a novějšími krystaly od kolegy Pavla!
17.01.2016 (Jel.) Nabídka knih z oborů matematiky, fyziky, chemie
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 27. 06. 2019 15:48

Neexo
Zelenáč
Pozice: student
Reputace:   

Linregrese

Ahoj,
už nad tím trávím hodiny, vůbec si nevím rady. Graf mi vyšel v pořádku, ale po zadání funkce linregrese mi vyhází #HODNOTA! Postupuji dle návodů z internetu a neustále mi to vyskakuje, používám Ctrl+Shift+Enter a nefunguje mi to. Nevím, co se děje, minule mi to šlo v pohodě. Jsem zoufalá. Předem děkuji za odpovědi.

//forum.matematika.cz/upload3/img/2019-06/43267_fdfgdgfdgfdgfdgfdgdffgdfgd.png

#2 27. 06. 2019 16:44

Ferdish
Škola: PF UPJŠ, ÚEF SAV
Pozice: postdok
Reputace:   51 

Re: Linregrese

Napadá ma, že môže byť problém vo formátovaní buniek. Skús zmeniť formátovanie buniek s x-ovými a y-ovými hodnotami z "všeobecný" na "číslo". Podľa potreby si uprav aj počet desatinných miest.

Ak by problém nezmizol, tak by to mohlo ešte byť tým, že máš ako oddeľovač desatinných miest nastavenú bodku miesto čiarky.
To sa dá zmeniť podľa tohto návodu (mal by fungovať na Excel 2010 a vyššie, ak používaš inú verziu, tak daj vedieť): https://support.office.com/cs-cz/articl … &ad=CZ

Zápatí