Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
!! 17.06.2018 (Jel.) Khanova škola zve nadšence ke spolupráci na překladech návodů pro učitele a rodiče.
! 04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
17.01.2016 (Jel.) Rok 2016 s novými a novějšími krystaly od kolegy Pavla!
17.01.2016 (Jel.) Nabídka knih z oborů matematiky, fyziky, chemie
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 29. 12. 2010 10:39

Terrka
Zelenáč
Reputace:   

metoda cpm

Projekt přípravy ořechové bábovky je zadán kartotékou činností. Proveďte jeho časovou analýzu metodou CPM (tj. sestrojte síť, najděte kritickou cestu a vypočtěte časové rezervy všech činností).
Činnost                                            Doba realizace     Předcházející činnosti
A     Smíchat mléko, mouku, prášek         4                                -
B     Utřít cukr a žloutky                               4                                  D
C     Přidat máslo k ad B                                  8                         B
D     Oddělit žloutek od bílku                          3                         -
E     Nastrouhat ořechy                                  6                         -
F     Smíchat sníh s těstem                         4                               G, J 
G     Ušlehat bílek                                         18                          D
H     Přidat do těsta ořechy                         1                                 E, F
I     Upéci                                                60                           H
J     Smíchat ad A, B, C                                  6                         A, C

otazky:
Počet hran, jejichž počátečním uzlem je počáteční uzel celé sítě, je:

Hrana, jejíž koncový uzel je koncovým uzlem celé sítě, je:

Kritická doba projektu je:

Počet kritických činností je:

Počet činností, jejichž celková rezerva je větší než 0 je:

Počet činností, jejichž nezávislá rezerva je větší než 0 je:

Počet činností, jejichž volná rezerva je větší než 0 je:

Počet činností, jejichž závislá rezerva je větší než 0 je:

#2 29. 12. 2010 17:37

jelena
Jelena
Místo: Opava
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   89 

Re: metoda cpm

Zdravím,

sice nepíšeš, v čem je Tvůj problém, ale v rámci hnutí "Za témata odpovězenější" a s poděkováním, že vážený Admin zprovoznil mou elektronickou kuchářku, tak bych nabídla odkaz na úlohu od kolegy, kterou jsme spolu řešili před rokem + odkaz na materiály

Můžeš sem umístit svůj návrh, pokusím se překontrolovat. Děkuji.

----------------
poznámka věcná - v případě použití prášku do pečiva kapalné složky přídáváme úplně na závěr (tedy mléko do mouky s práškem je velmi nevhodný krok). Také mouku před použitím proséváme, čímž nejen odstraníme případný nevhodný prvek, ale hlavně směs provzdušníme a dosáhneme tak lepší konzistence.

#3 29. 12. 2010 20:27

Terrka
Zelenáč
Reputace:   

↑ jelena:
já jsem si to vypočítala, alespoň si to myslím... jen jsem se chtěla ujistit o výsledku. Graf mám nakreslenej, mám tam 8 kritických cest  a nejsem si jistá činností G, jestli tam taky patří.. A co se týká rezerv tak mi počet rezerv celkových 2 , nezávislých 2 , volných 2 i závislých 2 a to se mi moc nezdá.. A díky za radu

#4 29. 12. 2010 21:20

Terrka
Zelenáč
Reputace:   

↑ jelena:[IMG]http://www.sdilej.eu/pics/7ab8c898417c7bafa44141722ca62ade.JPG" alt="<a href=\"http://www.sdilej.eu/#7ab8c898417c7bafa44141722ca62ade.JPG\">[IMG]http://www.sdilej.eu/pics/7ab8c898417c7bafa44141722ca62ade.JPG" />[/img]

#5 30. 12. 2010 09:23

jelena
Jelena
Místo: Opava
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   89 

Děkuji, překontrolovala jsem - je třeba opravit:

- čínnost J je po A, C - na "čáře A" má být kolečko, potom z toho kolečka půjde "čára J". "Cára J také jde z kolečka pro C. Tedy činnost J se schází v jednom úzlu.

- činnost F je po G, J - na "čáře G" má být kolečko, ze kterého půjde "čára F". "Čára F" také jde z kolečka po J. Tedy činnost F se schází v jednom úzlu.

- činnost H je po E, F - na "čáře E" má být kolečko, ze kterého půjde "čára H", "čára H" také jde z kolečka po F, tedy čínnost H se schází v jednom úzlu.

Souhlasí to? Děkuji.

Pokud jdeš "vpřed" a sejdou se 2 stejné činnosti v jednm úzlu, voliš nejdelší čás ze dvou (viz vzorový příklad v odkazu) - výpočet "vpřed.

#6 30. 12. 2010 17:15

Terrka
Zelenáč
Reputace:   

jo tak díky moc;-)

Zápatí