Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
! 2.11.2020 (L) Vykreslete si svůj první matematický výraz přes MathJax!
! 04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
17.01.2016 (Jel.) Rok 2016 s novými a novějšími krystaly od kolegy Pavla!
17.01.2016 (Jel.) Nabídka knih z oborů matematiky, fyziky, chemie
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 14. 06. 2021 10:11

kaja.marik
Veterán
Příspěvky: 1914
Reputace:   57 
 

Nefunkční odkaz na MAW v hlavní liště

Pěkný den,

v hlavní liště fóra je odkaz na MAW. Bohužel už MAW na serverech mendelu nefunguje a nejspíš asi nikde jinde. Je možné odkaz smazat anebo nahradit nečím smysluplnějším. Po ročním váhání je jasné, že už se MAW znovu rozbíhat nebude. Výpočetní výkon a konektivita se využije k bohulibějším elearningovým aktivitám :)

Ale asi to není nic, co by vadilo, chybělo. Technika postoupila mílovými kroky a pro rutinní výpočty jsou k dispozici nástroje jako Jupyter, Colab a podobné založené na ipython zápisnících.

Kromě toho je pořád spousta kolegů v různých zemích, kteří si myslí, že na výuce matematiky je nejúžasnější naučit studenty počítat co nejtěžší derivace a co nejvíc typů integrálů. Potom je nástroj jako MAW brán jako "cheating tool" a úplně by mi nebylo příjemné být v roli člověka, který to nezištně provozuje. Ač si o výuce matematiky typu "vypočítej příklad, dostaneš známku" můžeme myslet cokoliv, je to pořád realita na naprosté většině technicky zaměřených škol a také nejméně práce pro učitele.

Krásný den všem příznivkcům matematiky. Lidem, kteří přispěli k vývoji hlášením chyb nebo pomohli s překlady děkuji za aktivitu a omlouvám se, že byl provoz ukončen.

Robert Mařík

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson